Idź do

Po raz 29. Słowiński Park Narodowy organizuje plastyczno-literacki konkurs związany z corocznymi obchodami święta Dnia Ziemi. W tym roku konkurs ten zmienia nieco swoją nazwę na „Dzień Ziemi Słowińskiej w SPN” i skupia się na pokazaniu piękna naszej Ziemi Słowińskiej. 

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych. Dwie pierwsze kategorie zostały zarezerwowane dla młodszych uczestników - uczniów lokalnych szkół.

Z trzecią propozycją tematu, oprócz młodzieży z powiatów słupskiego i lęborskiego, mogą zmierzyć się wszyscy chętni - jest to kategoria ogólnopolska, adresowana do młodzieży powyżej 15 lat oraz osób dorosłych. Oczekujemy na krótkie, 5-minutowe filmy realizowane telefonem komórkowym, pokazujące walory Słowińskiego Parku Narodowego i popularyzujące wiedzę o nim. Wszelkie szczegóły i dokładne wymagania dla prac są dostępne poniżej artykułu wraz z formularzami zgłoszeń. 

Prace konkursowe i zgłoszenia udziału w kategoriach klas 0-4 należy przesłać pocztą tradycyjną na adres Słowińskiego Parku Narodowego lub dostarczyć do sekretariatu Parku. Zdjęcia i krótki opis wymagane w kategorii wiekowej klasy 5-8 prosimy wysyłać na adres e-mail: konkurs@slowinskipn.pl.

Filmy (najstarsza kategoria wiekowa powyżej 15 lat) należy przesłać wyłącznie w formie cyfrowej jako link do dowolnego serwisu do przesyłania plików przez Internet, z którego organizator będzie mógł bezwarunkowo pobrać plik. Uczestnik wysyła link za pośrednictwem poczty e-mail: konkurs@slowinskipn.pl.

Wszystkie prace należy dostarczyć do Słowińskiego Parku Narodowego w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 września 2024 r. do godz. 15:00, z dopiskiem „Dzień Ziemi Słowińskiej”. 

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają nagrody w postaci sprzętu rekreacyjno-turystycznego (uczniowie klas 0-4), bądź kart podarunkowych na zakup takiego sprzętu (pozostałe kategorie wiekowe).