Idź do

W dniu 18 maja 2024 roku (sobota) w godz. 18.00-22.00 miała miejsce druga Noc Muzeów w Słowińskim Parku Narodowym.

W tym nietypowym czasie przygotowaliśmy dla zwiedzających różnorodne aktywności, zarówno na terenie posesji Muzeum, jak i w budynku Muzeum.

Oprócz realizacji specjalnie przygotowanych na ten dzień zadań, Uczestnicy skorzystali z nieodpłatnego wstępu do Muzeum i nieodpłatnego oprowadzenia po Muzeum przez pracowników Parku.

Wysiewanie nasion kwiatów łąkowych tak, jak w ubiegłym roku, cieszyło się dużym zainteresowaniem najmłodszych, ale również „Duchny szlak”, na którym przy pomocy latarki na podczerwień należało odszukać duchy w stodole oznaczone literami z alfabetu Morse’a. Były też do wykonania różne zadania na spostrzegawczość, a także specjalnie przygotowany kącik legend botanicznych.

Podczas Nocy prezentowaliśmy ponownie filmy o polskich Parkach Narodowych, które powstały w ramach projektu "Promocja parków narodowych jako marki" realizowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, ale też film pt. „Kraina tysiąca bocianów”, przygotowany na zlecenie Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Temat bociana białego nawiązywał do Międzynarodowego Spisu Bociana Białego, który odbywa się w tym roku.

Uczestnikami naszej Nocy były zarówno rodziny, jak i osoby indywidualne. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział i zapraszamy w przyszłym roku.