Idź do

W tym roku kontynuujemy wakacyjne spotkania edukacyjne „Nura w Naturę”. W ofercie edukacyjnej Słowińskiego Parku Narodowego – specjalnie na okres wakacji, pojawiły się zajęcia dedykowane rodzinom i turystom indywidualnie odwiedzającym nasz Park. Warsztaty skierowane są zarówno do dorosłych, jak i dzieci – to idealna okazja, by wspólnie poznawać przyrodę Słowińskiego Parku Narodowego. A co się będzie działo? Spotykamy się w trzech różnych lokalizacjach, z trzema zestawami zajęć. 

We WTORKI rezerwujcie sobie czas w Czołpinie. Nauczycie się rozpoznawać ptaki Słowińskiego Parku Narodowego, szczególnie te, które możecie spotkać na trasie z Muzeum do wydm. Kolejną propozycją jest tropienie – nauczycie się znajdować ślady obecności i rozpoznawać tropy ssaków Słowińskiego Parku Narodowego.

W ŚRODY spotkamy się w Filii Muzeum SPN w Rowach i będą tam aktywności związane z owadami i innymi bezkręgowcami Słowińskiego Parku Narodowego. Podczas zajęć uczestnicy wcielą się w rolę aktywnych badaczy przyrody, być może uda Wam się odkryć nowy dla Parku gatunek? Druga propozycja to Łąka pod lupą, aktywność, podczas której będzie można nauczyć się utrwalać materiał roślinny i stworzyć własną kartę zielnikową, aby ją potem zabrać ze sobą. 

CZWARTKI to zajęcia edukacyjne w Filii Muzeum SPN w Rąbce. Sąsiedztwo jeziora i morza to wspaniała okazja do poznania obu tych ekosystemów. Będziecie mieli okazję przekonać się, jak wiele życia jest w jeziorze, pójdziemy na ryby i sprawdzimy, co robią ważki i po co są komary. Druga propozycja to niesamowity Bałtyk – zajęcia, podczas których przeniesiecie się w przeszłość i odkryjecie geologiczne tajemnice Bałtyku, a także poznacie jego mieszkańców.

Zapraszamy w lipcu i w sierpniu!

Zajęcia zaczynamy od godziny 10.00, kolejne – o każdej pełnej godzinie, ostatnie o godzinie 13.00. 

Odpłatność za zajęcia: w Czołpinie i Rąbce w ramach biletu wstępu do Parku, natomiast w Rowach po zakupieniu biletu wstępu do Filii Muzeum.