Idź do

„Słowiński Park Narodowy – Lekcje z klimatem”

Aplikacja mobilna „Słowiński Park Narodowy – Lekcje z klimatem” wykonana została jako pomoc dydaktyczna dla programu edukacyjnego „Nawigacja w Przyszłość, czyli lekcje z klimatem w SPN”, który realizowany jest przez pracowników Parku w Muzeum SPN w Czołpinie.
W trakcie omawiania jednego z sześciu tematów „Wkręceni w brzmienie Natury – jak bije serce przyrody?” uczestnicy zajęć zapoznają się z zagadnieniami związanymi z pojęciem dźwięku. Zastanawiają się czym jest cisza i czy to prawda, że jednym z głównych zanieczyszczeń powietrza jest hałas? Dowiadują się jakie są granice słyszalności dźwięków i jakie są poziomy głośności różnych źródeł dźwięku. Rozpoznają odgłosy przyrody, choćby takie jak: „śpiew wydm” – dźwięk charakterystyczny dla Słowińskiego Parku Narodowego. Podczas zajęć zarówno prowadzącemu jak i uczestnikom towarzyszy wcześniej wspomniana aplikacja.

Aplikacja posiada kilka poziomów wyboru. Na każdym poziomie dźwięki zostały pogrupowane według określonego kryterium. W najbardziej rozbudowanej kategorii „Dźwięki natury – charakterystyczne odgłosy siedlisk” można zagłębić się w kolejnych niższych poziomach. Przyjęły one nazwy siedlisk SPN: łąki, wydmy, plaża i morze, bory, lasy liściaste, torfowiska, wody śródlądowe. Tu po dokonaniu kolejnego wyboru można usłyszeć dźwięki najbardziej charakterystyczne dla tego siedliska, na przykład dla łąki będzie to odgłos wydawany przez derkacza, przepiórkę, czajkę, szczekanie kozła, czy brzęczenie owadów. Gdzie indziej usłyszymy szum morza, wiatru, kapania wody. Po wysłuchaniu nagrań z rozmową, śmiechem, płaczem czy sygnalizacją uliczną uczestnicy zajęć zastanowią się jaką rolę odgrywa w życiu codziennym dźwięk.

Aplikacja przy uruchomieniu wymaga połączenia z internetem. Aby działała offline, należy wejść w ustawienia i pobrać treści.

Aplikacja mobilna „Słowiński Park Narodowy – Lekcje z klimatem” dostępna jest do pod tym linkiem.

Aplikację zrealizowano w ramach projektu POIŚ Nr POIS.02.04.00-00-0202/17 „Nawigacja w Przyszłość, czyli lekcje z klimatem w SPN”, dofinansowanego ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Deklaracja dostępności

„Słowiński Park Narodowy - Poszukiwanie skarbów”

Aplikacja "Słowiński Park Narodowy - Poszukiwanie skarbów" została opracowana w ramach oferty edukacyjnej realizowanej przez Muzeum SPN w Czołpinie.
Korzystając z aplikacji goście Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie otrzymają praktyczne wskazówki, jak przygotować się do wizyty, jakie atrakcje czekają na nich w muzeum i jego okolicy.

Aplikacja zachęca również do eksploracji Słowińskiego Parku Narodowego poprzez Poszukiwanie Skarbów – w 14 wyjątkowo interesujących punktach Parku ukryto skrytki z pieczątkami. Korzystając z mapy i wskazówek dostępnych w aplikacji poszukujemy skrytek, po znalezieniu, na karcie z mapą przybijamy pieczątkę oraz wykonujemy kilka pamiątkowych fotografii za pomocą aplikacji. Poszukiwania należy rozpocząć od punktów: Muzeum SPN w Czołpinie(1) i Osada Latarników w Czołpinie(2). Po odnalezieniu co najmniej 3 punktów można w aplikacji wygenerować komiks z wplecionymi w historię poszukiwania skarbów wcześniej zrobionymi zdjęciami.
Aplikacja Słowiński Park Narodowy - Poszukiwanie skarbów dostępna jest pod tym linkiem.

Aplikacja powstała w ramach projektu POIS.02.04.00-00-0008/16 „Nawigacja w Przyszłość - Muzeum Latarnictwa i Ochrony Wartości Przyrodniczo-Kulturowych Wybrzeża Słowińskiego jako nowoczesne narzędzie programu edukacji ekologicznej Słowińskiego Parku Narodowego”, dofinansowanego ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Deklaracja dostępności

Gra multimedialna „Odkrywca Parków Narodowych”

Gra multimedialna „Odkrywca Parków Narodowych”

Pobierz z Google Play

Pobierz z App Store