Przejdź do menu głównego Przejdź do treści
Sortowanie:

Życzenia świąteczne

Na te Święta Wielkanocne wszystkiego dobrego! Spokojnych, zdrowych, spędzonych w Gronie Rodzinnym lub Przyjaciół chwil z nadzieją w przyszłość życzy Dyrektor i Pracownicy Słowińskiego Parku Narodowego
Idź do strony

Czasowy zakaz amatorskiego połowu ryb na na rzece Łebie na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.

W związku z zarybieniem rzeki Łeby rybami łososiowatymi oraz w nawiązaniu do punktu 21 „Regulaminu amatorskiego połowu ryb w śródlądowych wodach Słowińskiego Parku Narodowego” (załącznik nr 1 do Zarządzenia nr 47/2024 Dyrektora Słowińskiego Parku Narodowego z dnia 19 grudnia 2024 roku w sprawie amatorskiego połowu ryb w Słowińskim Parku Narodowym) wprowadzony zostaje całkowity zakaz połowu ryb na odcinku rzeki Łeby ...
Idź do strony

Pomost w Klukach zamknięty na czas remontu

W dniach 3-4 kwietnia br. planowane jest rozpoczęcie remontu pomostu widokowego w Klukach nad Jeziorem Łebsko - wymiana uszkodzonych desek poszycia. W godz. 8-15 pomost będzie niedostępny dla zwiedzających. Przepraszamy za utrudnienia.
Idź do strony

Konkurs pn. „Kraina wody - bogactwo obszaru RAMSAR

W 2025 roku, w dniu 27 października, mija 30 lat od wpisania Słowińskiego Parku Narodowego na listę obszarów podmokłych o znaczeniu międzynarodowym w ramach "Konwencji o obszarach wodno-błotnych mających znaczenie międzynarodowe, zwłaszcza jako środowisko życiowe ptactwa wodnego”, czyli Konwencji Ramsarskiej.
Idź do strony

Podaruj jajeczko sieweczkom

„Podaruj jajeczko sieweczkom” na Święta Wielkanocne dla Słowińskiego Parku Narodowego. Zaangażuj się i wspieraj mądrze przyrodę! W Słowińskim Parku Narodowym od lat chronimy sieweczki obrożne – małe, urocze ptaki gniazdujące na plaży i wydmach. Gniazdo sieweczki nie przypomina „typowego" ptasiego gniazda – jest niewielkim dołkiem w piasku, często otoczonym plażowymi kamykami. Samica składa do niego 3-4 doskonale zakamuflowane jaja
Idź do strony

Radosław Kozak (1979-2025)

Żegnamy naszego Kolegę Radosława Kozaka, wieloletniego strażnika Straży Słowińskiego Parku Narodowego. Cześć Jego pamięci.
Idź do strony

Noc sów w Słowińskim Parku Narodowym - dodatkowy termin

Z powodu dużego zainteresowania Nocami Sów w Słowińskim Parku Narodowym, postanowiliśmy zorganizować nowy, dodatkowy termin zajęć.  Dnia 4 kwietnia 2025 roku (piątek) zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Gminnego Ośrodka Kultury w Smołdzinie na godzinę 18:00.
Idź do strony

Noc sów w Słowińskim Parku Narodowym

Penetrowanie leśnych ścieżek w mroku nocy może napawać lękiem, lecz przy nadchodzącej pełni Księżyca może okazać się bardzo ekscytujące, ponieważ wielkimi krokami zbliża się jedna z najciekawszych nocy w Polsce. W marcu rozpoczyna się najbardziej aktywny okres w roku dla większości sów. Z tej okazji Słowiński Park Narodowy zaprasza do udziału w ogólnokrajowej akcji „Noc Sów”.
Idź do strony

Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu pod nazwą: „Wykorzystanie danych fotogrametrycznych i teledetekcyjnych do realizacji zadań ochronnych Słowińskiego Parku Narodowego”

W lutym 2025 roku Słowiński Park Narodowy podpisał umowę o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej projektu pod nazwą: „Wykorzystanie danych fotogrametrycznych i teledetekcyjnych do realizacji zadań ochronnych Słowińskiego Parku Narodowego”.
Idź do strony

Konkurs „Urodzinowa kartka dla Latarni Morskiej w Czołpinie”

Słowiński Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie plastycznym związanym z obchodami 150-lecia Latarni Morskiej w Czołpinie.  Z okazji tej okrągłej rocznicy, zachęcamy do stworzenia unikalnych kartek urodzinowych dla sędziwej jubilatki. Dwie zwycięskie kartki z dwóch kategorii wiekowych zostaną w czasie wakacyjnych uroczystości umieszczone w kapsule czasu która spocznie na następne kilkadziesiąt lat w piwnicach Latarni. 
Idź do strony

Orzeł przedni w Słowińskim Parku Narodowym

Uchylamy rąbka tajemnicy o jednym ze sztandarowych gatunków gniazdujących w Słowińskim Parku Narodowym. Orzeł przedni, bo o nim tu mowa, to skrajnie nieliczny gatunek lęgowy w Polsce (30-35 par w całym kraju), który od co najmniej 1992 r. gniazduje w Słowińskim Parku Narodowym. Od tego czasu, w zależności od sezonu, parkowa populacja liczy 1-2 pary lęgowe.
Idź do strony

Wilki w Słowińskim Parku Narodowym

Podczas realizacji monitoringu ornitologicznego w Słowińskim Parku Narodowym jedna z naszych specjalistek ds. ochrony przyrody, miała niezwykłą okazję zaobserwować wilka na plaży i udokumentować to spotkanie z bezpiecznej odległości. Wilki od wielu lat są mieszkańcami Słowińskiego Parku Narodowego, a ich obecność świadczy o dobrym stanie ekosystemu. Ich rola jako drapieżników szczytowych jest kluczowa dla regulacji populacji zwierząt kopytnych i zachowania równowagi w środowisku. 
Idź do strony

Wydarzenia

Najbliższe wydarzenia w Słowińskim Parku Narodowym

Brak wydarzeń w wybranym przedziale czasowym