Idź do
Sortowanie:
Zdjęcie autorki fotografii z podpisem: Katarzyna Jachym. Przyrodniczka, fotografik i grafik z wykształcenia oraz z zamiłowania, od wielu lat zafascynowana światem owadów a w szczególności motyli.

Wystawa czasowa w Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie

Zapraszamy na wystawę czasową prezentowaną w Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie. Kolorowe zdjęcia motyli autorstwa Pani Katarzyny Jachym pozwalają przyjrzeć się tym niezwykłym owadom z niecodziennej perspektywy. Podpisy z nazwami gatunków pomogą w nauce ich rozpoznawania.
Idź do strony
ieczynna winda w Muzeum SPN w Czołpinie, fot.S. Lindyberg

Nieczynna winda w Muzeum SPN w Czołpinie

Z powodu awarii winda w Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie jest nieczynna do odwołania. Bardzo przepraszamy za utrudnienia.
Idź do strony
Na tle przypominającym lekko pofalowane morze i plażę znajduje się napis Nura w Naturę i trzy pola informujące o tytułach zajęć we wtorki, środy i czwartki odpowiednio w Czołpinie, Rowach i Rąbce.

Nura w Naturę

W tym roku kontynuujemy wakacyjne spotkania edukacyjne „Nura w Naturę”. W ofercie edukacyjnej Słowińskiego Parku Narodowego – specjalnie na okres wakacji, pojawiły się zajęcia dedykowane rodzinom i turystom indywidualnie odwiedzającym nasz Park. Warsztaty skierowane są zarówno do dorosłych, jak i dzieci – to idealna okazja, by wspólnie poznawać przyrodę Słowińskiego Parku Narodowego. A co się będzie działo? Spotykamy się w trzech różnych lokalizacjach, z trzema zestawami zajęć.
Idź do strony
uczestnicy konferencji dipterologicznej na zdjęciu grupowym na tle wydm

XVI Konferencja Dipterologiczna „Biologia i Systematyka Muchówek”

W Słowińskim Parku Narodowym odbyła się w dniach 23-26 maja 2024 r. XVI Konferencja Dipterologiczna „Biologia i Systematyka Muchówek” i XLII Zjazd Sekcji Dipterologicznej Polskiego Towarzystwa Entomologicznego.
Idź do strony
Brukowana droga, z lewej strony budynek z czerwonej cegły i wchodząca do niego grupa osób. W tle drzewa iglaste, z lewej strony trawnik. Niebo błękitne.

Przyrodnicze Potyczki

W dniu 7 czerwca 2024 roku (piątek) w godz. 9.30-12.30 miała miejsce 1. edycja Przyrodniczych Potyczek, na terenie posesji Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie. Przyrodnicze Potyczki to nowa formuła w ofercie wydarzeń Parku, która obecnie zastąpiła coroczny Słowiński Turniej Ekologiczny. Zasady pozostały takie same, czyli grupy 5-osobowe brały udział w realizacji poszczególnych zadań przyrodniczych i ze sprawności fizycznej.
Idź do strony

Szlak na Latarnię Morską w Czołpinie otwarty!

Informujemy, iż szlak niebieski z Czołpina przez latarnię morską na plażę jest już otwarty. Latarnia morska zostanie udostępniona do zwiedzania z dniem jutrzejszym, tj. 29.05.2024 r.
Idź do strony
Budynek kilkukondygnacyjny z czerwonej cegły z zapalonymi światłami wewnątrz, przed zmrokiem. W tle pogodne niebo z księżycem.

Noc Muzeów 2024 - podsumowanie

W dniu 18 maja 2024 roku (sobota) w godz. 18.00-22.00 miała miejsce druga Noc Muzeów w Słowińskim Parku Narodowym. W tym nietypowym czasie przygotowaliśmy dla zwiedzających różnorodne aktywności, zarówno na terenie posesji Muzeum, jak i w budynku Muzeum. Oprócz realizacji specjalnie przygotowanych na ten dzień zadań, Uczestnicy skorzystali z nieodpłatnego wstępu do Muzeum i nieodpłatnego oprowadzenia po Muzeum przez pracowników Parku.
Idź do strony
Plakat symbolizujący nocne niebo z zaproszeniem na Noc Muzeów w Parku z tekstem: "Noc Muzeów w Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie, 18 maja 2024 r. (sobota), w godz. 18-22". Informacja o programie i 2 logotypy.

Noc Muzeów w Muzeum SPN w Czołpinie

Noc Muzeów w Słowińskim Parku Narodowym odbędzie się po raz drugi. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Czołpina w najbliższą sobotę 18. maja br., w godzinach 18:00 – 22:00.
Idź do strony
Malowana farbami praca plastyczna przedstawiająca rybę flądrokształtną z żółtymi płetwami i ciemnobrązowym ciałem.

29. Konkurs z okazji Dnia Ziemi (Słowińskiej)

Po raz 29. Słowiński Park Narodowy organizuje plastyczno-literacki konkurs związany z corocznymi obchodami święta Dnia Ziemi. W tym roku konkurs ten zmienia nieco swoją nazwę na „Dzień Ziemi Słowińskiej w SPN” i skupia się na pokazaniu piękna naszej Ziemi Słowińskiej.
Idź do strony
Bielik siedzący na łące.

Pomoc bielikowi. Zaobrączkowanie.

Osobnik największego lęgowego ptaka drapieżnego w Polsce, czyli bielika (Haliaeetus albicilla), został znaleziony niedawno na łące przez pracownika Parku. Zachowanie ptaka wskazywało na prawdopodobne osłabienie oraz podtrucie, dlatego przetransportowano go do osobnej woliery na terenie Obwodu Ochronnego Smołdziński Las. Następnie po odkarmieniu i terapii witaminowej, nadaniu imienia Bielata i zaobrączkowaniu, bielik został wypuszczony na wolność.
Idź do strony
Plaża ze wzburzonym morzem.Stado mew znajdujące się na plaży i latające nad nią. W tle niebo błękitno-szare z chmurami.

Wyniki Konkursu o Morzu Bałtyckim

W dniu 19 kwietnia 2024 r. w Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie został przeprowadzony II etap Konkursu organizowanego przez Słowiński Park Narodowy w ramach obchodów Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego. Etap pierwszy miał miejsce na terenie szkół podstawowych objętych programem edukacyjnym Parku, podczas którego nauczyciele, na podstawie testów przygotowanych przez SPN, wyłonili zwycięzców w swojej szkole.
Idź do strony
Pan Jerzy Krauz;fot. Mariusz Zielonka; Zdjęcie w szarości przedstawiające mężczyznę.

Odszedł Pan Jerzy Krauz

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu mgr inż. Jerzego Krauza (1937-2024), związanego ze Słowińskim Parkiem Narodowym w latach 1971- 2002, piastującego w Parku funkcję adiunkta, leśniczego, ale też p. o. dyrektora Parku w latach 1986-1987 oraz nadleśniczego w 1987r. oraz w 1992r. Pan Jerzy na początku swojej drogi zawodowej w naszym Parku był Leśniczym w Klukach, następnie w Żarnowskiej, a finalnie w Rąbce, aż do czasu przejścia na emeryturę w roku 2002.
Idź do strony

Wydarzenia

Najbliższe wydarzenia w Słowińskim Parku Narodowym

Brak wydarzeń w wybranym przedziale czasowym