Idź do

Kampania „Czyste plaże”

Słowiński Park Narodowy, we współpracy z Fundacją na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych „RECAL”, co roku w lipcu i sierpniu organizuje wakacyjną kampanię edukacji recyklingowej „Czyste plaże”. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży wypoczywającej na koloniach i obozach w okolicach SPN. Nieodpłatne warsztaty odbywają się na terenie obwodów Ochronnych: Rąbka i Smołdziński Las.
Program warsztatów w Rąbce koło Łeby obejmuje:

- prezentację multimedialną na temat recyklingu (około 30 min) w sali edukacyjnej przy filii muzeum w Rąbce, 

- warsztaty terenowe – zorganizowane zbieranie puszek aluminiowych na wybranym obszarze plaży (2-3 km).

Szczegółowych informacji na temat realizacji warsztatów w Rąbce i wolnych terminów udziela pracownik Działu Edukacji – Michalina Pączkowska, tel. 505 028 857.
Program warsztatów w Smołdzińskim Lesie i plaży Czołpino obejmuje:

- prezentację multimedialną na temat recyklingu (około 30 min) w sali edukacyjnej Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie, 

- warsztaty edukacyjne na terenie Muzeum,

- samodzielne warsztaty terenowe – zbieranie puszek aluminiowych na plaży. 

Szczegółowych informacji na temat realizacji warsztatów w Czołpinie oraz wolnych terminów udziela pracownik Działu Edukacji, tel. 59 848 91 33.

Kampania „Sprzątanie świata”

Kampania „Sprzątanie świata” wywodzi się z Australii, po raz pierwszy miała miejsce w 1989 roku. Mieszkańcy Sydney wzięli wtedy udział w akcji sprzątania portu. Polacy przyłączyli się do kampanii pięć lat później, krajowym patronem i koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia. Jednym z jej aktywnych uczestników, od kilkunastu lat, jest Słowiński Park Narodowy. W akcji tej młodzież szkolna, pracownicy firm (wolontariat pracowniczy), oraz niezrzeszeni mieszkańcy gmin sprzątają teren Parku. Co roku w trzeci weekend września ochotnicy, którym leży na sercu ekologia, zbierają śmieci z brzegu rzeki Łupawy, pól i lasów. Jeśli przeszkadzają Ci śmieci pozostawione na łonie natury, a szczególnie w Słowińskim Parku Narodowym to zapraszamy, przyłącz się do akcji!!!